تبلیغات
پایگاه خبری گرمی نوین - توسعه امکانات روستایی به قیمت از بین رفتن جاذبه‌های روستایی تمام نشود


پایگاه خبری گرمی نوین

به گرمی نوین می اندیشیم

نماینده مردم گرمی در مجلس با بیان اینکه توسعه امکانات روستایی به قیمت از بین رفتن جاذبه های رو ستایی تمام نشود، گفت: خداحافظی و مهاجرت روستاییان به شهرها با توسعه مراکز کشاورزی استارت می‌خورد.

میر قسمت موسوی اصل در گفت و گو با خبرنگار انتخابیه خبرگزاری خانه ملت، افزود: بهره‌گیری از ظرفیت‌های اقتصادی روستاها نیاز به برنامه ریزی کلان دارد زیرا امکانات برخی از روستاها کشور بسیار محدود است به همین علت نمی‌توان به خوبی چشم انداز توسعه را در این مناطق توسعه داد.
نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: کشاورزان در تولید ثروت‌های اقتصادی نقشی موثری دارند و این موضوع را به طور حتم هیچ کارشناسی نمی‌تواند رد کند ولی منتهی بهره گیری موثر از منابع طبیعی در رو ستاها در صورتی امکان پذیر است که برای همیشه از کشاورزی سنتی خداحافظی کرد.
وی ادامه داد: ما می‌توانیم با استفاده از فارغ‌التحصیلان صنعت کشاورزی و منابع طبیعی به سادگی از دستاوردهای اقتصادی این حوزه انتخابیه استفاده بهینه کنیم و این در حالی است که در این راستا راه های نرفته بسیاری وجود دارد.
موسوی اصل تصریح کرد: دولت باید محور توسعه اقتصادی را در مرحله اول در روستاها جستجو کند زیرا شرایط اقلیمی در این مناطق به گونه ای است که به سادگی می‌توانیم در این عرصه اقدامات کارآمد انجام دهیم.
وی افزود: حفاظت از منابع غنی رو ستایی به عنوان سیگنال ارتباطی و اقتصادی کشور نقشی بی بدیل در افزایش توازن اقتصادی دارد و از همین رو باید کشاورزان را در این مناطق به نحو مطلوب حمایت کرد تا این قشر زحمتکش برای افزایش در آمد فکر مهاجرت به شهرها را نداشته باشند.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، یاد آور شد: بخش کشاورزی باید در امر اقتصادی با محور اشتغال زایی استارت بخورد زیرا شغل بسیاری از مردم روستایی در کشور کشاورزی است.

منبع: خانه ملت


نوشته شده در دوشنبه 7 اسفند 1391 ساعت 08:41 توسط |علی شهابی |نظرات |


قالب وبلاگ : فقط بهاربیستتبلیغ رایگان - سرگرمی - قالب بلاگفا - دندانپزشک - پی دی با | نوکیا اس ام اس - جراحی بینی - آگهی رایگان - فارسی بوک