تبلیغات
پایگاه خبری گرمی نوین - تکیه بر پاک‌دستی یکی از مؤلفه‌های انتخاب استانداران است/ توزیع منابع و بودجه براساس محرومیت‌ها در کشور


پایگاه خبری گرمی نوین

به گرمی نوین می اندیشیم

رحمانی فضلی

به گزارش پایگاه خبری گرمی نوین، عبدالرضا رحمانی فضلی دقایقی پیش در مراسم تودیع و معارفه استانداران ایلام اظهار کرد: در تمام بخش‌ها اعتدال جنبه طریقیت دارد و موضوعیت سبک اعتدال نیز میانه‌روی است، ما باید در تمام حوزه‌ها میانه‌روی و پرهیز از هیجان زدگی را طریقت خود بسازیم و امیدواریم که همه از این سبک در تمامی حوزه‌های اقتصادی و سیاسی بهره ببرند.


مروارید مدیون هیچ‌کسی نیست

وی افزود: محمدرضا مروارید به‌عنوان استاندار جدید ایلام نه مدیون بنده و نه مدیون فرد دیگری بوده بلکه وی در این مقطع توفیق خدمت‌گزاری در این حوزه را پیدا کرده است و باید با قدرت در این مسیر از کمک الله یاری ببرد.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: در انتخاب همکاران استانداران باید تجربه مفید و راندمان کاری در این مشاغل و مسئولیت‌ها مدنظر باشد، البته تجربه‌ها باید به‌صورت سابقه مفید و نگاه اعتدال‌آمیز و پاک‌دستی که در گزینش سیاسی بسیار مهم است، مدنظر قرار گیرد.

وی با بیان اینکه هیچ استانداری نباید براساس سفارش‌های فردی نسبت به جذب همکاران اقدام کند، تأکید کرد: استانداران در انتخاب معاونان، همکاران و خدمت‌گزاران به مردم در ایلام و سایر استان‌ها نباید به‌دنبال جناح‌بازی، قبیله‌گرایی باشند بلکه باید پیشنهادها را بررسی و سپس با سعه صدر انتخاب کنند.

تکیه بر پاک‌دستی یکی از مؤلفه‌های انتخاب استانداران است

رحمانی فضلی با بیان اینکه تکیه بر پاک‌دستی یکی از مؤلفه‌های انتخاب استانداران است، اظهار کرد: متأسفانه در حوزه پاک‌دستی تخلفاتی صورت گرفته که زیبنده حکومت اسلامی نیست، مروارید باید مدیران پاک‌دست انتخاب کند و البته خود نیز باید مظهر پاک‌دستی باشد.

وی گفت: باید همواره به مردم توجه کنیم و از نگاه و فکر آن‌ها و همچنین مشارکت‌شان بهره ببریم، هرچند تعامل با مردم کاری بسیار سخت است اما مؤثرترین شیوه برای جلب رضایت آنان همین است، این می‌تواند حکومت را به استقلال و آزادی برساند.

وزیر کشور اظهار کرد: ما آمده‌ایم تا منادی آزادی باشیم و در هرجا که هستیم باید منادی عدالت و آزادی باشیم.

میزان عرضه و صادرات نفت با یکدیگر همخوانی ندارد

رحمانی فضلی افزود:‌ امروز با توجه به شرایط تحریم میزان عرضه و صادرات نفت با یکدیگر همخوانی ندارد چراکه عرضه و صادرات نفت ما برای شرایط غیرتحریم است.

وی افزود: استانداران ما باید به‌دنبال راهکارهای دیگری برای توسعه باشند، استان ایلام به‌لحاظ تاریخی عقب مانده و این مسئله به قبل و بعد از انقلاب برمی‌گردد. وزیر کشور خاطرنشان کرد: در دوران بعد از انقلاب مسائلی چون هشت سال دفاع مقدس، تحریم‌ها و محرومیت‌ها را بیشتر کرد و توزیع منابع براساس گفته‌های نماینده مردم ایلام در مجلس نباید براساس شاخص‌های جمعیت باشد، باید برای رسیدن به منابع بیشتر صرفه‌جویی داشته باشیم، البته تنها با 20 درصد صرفه‌جویی می‌توانیم به منابع خاصی برسیم.

منابع و بودجه براساس محرومیت‌ها در کشور توزیع شود

وی تأکید کرد: موضوع دیگری که در حوزه استان ایلام حائز اهمیت بوده میزان کار انجام‌شده و تولید است که متأسفانه در حد پائینی قرار دارد و در کنار آن میزان هزینه‌های پروژه‌های استانی بالا است، مسئولان باید به‌دنبال بهره‌وری بالاتری از پروژه‌ها باشند. رحمانی فضلی با بیان اینکه منابع و بودجه باید براساس محرومیت‌ها در حوزه‌های مختلف توزیع شود، گفت: تمامی رفتارها و اعمال مسئولان باید مبتنی بر قانون بوده و شفاف باشد، مسائل اجتماعی و فرهنگی باید به دست خود مردم حل شود. وی افزود: نهادهای عمومی همانند پارک‌ها، شهرداری‌ها و سایر نهادها باید خود متولی امر کاهش دغدغه‌های اجتماعی باشند. شأن پلیس به هیچ عنوان نباید خدشه‌دار شود وزیر کشور با طرح این سؤال که چرا باید زمانی که مردم خود می‌توانند متولی امر باشند پلیس حضور داشته باشد، اظهار کرد‌: شأن پلیس به هیچ عنوان نباید در هیچ جایی خدشه‌دار شود. وی تصریح کرد: در تشکیل شورای اجتماعی به همه دستگاه‌ها اعلام کردیم که تمامی موارد مربوط به حفظ امنیت اجتماعی و حفظ فرهنگ حجاب و عفاف را در اولویت کارهای خود قرار دهند، ما به وجود امنیت پایدار در جامعه معتقد هستیم و باید در سایر حوزه‌ها نیز با نگاهی همه‌جانبه به این مسئله نگاه کنیم، همه مدیران در دوران خدمت خود جابه‌جا می‌شوند.

استاندار سابق ایلام فردی دلسوز و بامعرفت بود

رحمانی فضلی با بیان اینکه عباس‌زاده مشکینی نیز به‌عنوان استاندار سابق ایلام از این قاعده مستثنی نیست، گفت: استاندار سابق فردی دلسوز و بامعرفت است که در استان ایلام به‌مدت یک سال مشغول به خدمت بود.

وی با اشاره به مروارید استاندار جدید ایلام اظهار کرد‌: اگر بخواهم از خصوصیات مروارید به‌عنوان استاندار جدید نام ببرم، بومی بودن وی در اولویت است و شما نیز بیشتر از بنده وی را می‌شناسید، استاندار جدید با خصوصیاتی چون تجربه و عرق بالا در حوزه مدیریتی می‌تواند با سرعت امور را به دست گرفته ایلام را به پیشرفت برساند.

وزیر کشور افزود: استان ایلام از استان‌هایی بود که نمایندگانش با درایت و پختگی در امر شناسایی و انتخاب گزینه مناسب برای استانداری، ما را همکاری و همراهی کردند.

به گزارش تسنیم، در این مراسم با اهدای لوح تقدیر از زحمات یک‌ساله محمود عباس‌زاده مشکینی تقدیر شد و وزیر کشور محمدرضا مروارید را به عنوان استاندار جدید ایلام معرفی کرد.
منبع: تسنیم

نوشته شده در شنبه 27 مهر 1392 ساعت 15:21 توسط |علی شهابی |نظرات |


قالب وبلاگ : فقط بهاربیستتبلیغ رایگان - سرگرمی - قالب بلاگفا - دندانپزشک - پی دی با | نوکیا اس ام اس - جراحی بینی - آگهی رایگان - فارسی بوک